Krakowski Nurt Basketu Amatorskiego
Edycja XLVII - wiosna 2024

ZWYCIĘZCY STATYSTYK INDYWIDUALNYCH w 44. SEZONIE KNBA!

Poniżej lista zwycięzców statystyk indywidualnych za 44. sezon KNBA! Nagrody wręczymy podczas gali w klubie PROMINENT (ul. Kamienna 17) po Meczu Gwiazd 11 lutego w sobotę o godz. 20.30. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy nie tylko zwycięzców, ale wszystkich Graczy, Trenerów, Sędziów i Kibiców KNBA!

MVP I liga – Dawid Szewczyk – Miasteczko – 4 x MVP
MVP II liga gr. A – Michał Nowak – Skarżyski Basket – 4 x MVP
MVP II liga gr. B – Bartosz Stępkowski - We Got Game – 6 x MVP
MVP III liga – Andri Proskurniak – Nogi Węża – 4 x MVP
MVP IV liga – Paweł Bergel – Dobczyce Goats - 9 x MVP

MVP – zasady wyboru: są to osoby, które w trakcie całego sezonu najczęściej otrzymywały tytuł najlepszego zawodnika meczu (MVP), przyznawany po każdym spotkaniu przez sędziów stolikowych. W przypadku remisu, decyduje wyższa pozycja zespołu na koniec sezonu. W przypadku dwóch lub więcej zawodników z tej samej drużyny, decyduje dana drużyna.

*Najskuteczniejszy za 1:
I Marcin Sroka (Navio Stokersi) – 28/38-73,68%
II gr.A Jacek Krzaczek (SK Team) – 40/51 – 78,43 %
II gr. B Szymon Gałuszka (Później Ci Powiem) – 18/25 – 72%
III Piotr Suchański (Wakepoint Bagry) – 68/98 – 69,39%
IV Krzysztof Ostafil (LeciKulka.pl) – 26/41- 63,41 %

*Najskuteczniejszy za 2:
I Dawid Szewczyk (Miasteczko) 38/59 – 64,41%
II gr. A Michał Nowak (Skarżyski Basket) 33/48 – 68,75%
II gr. B
Alejandro Lorenzo Reyes (We Got Game) – 25/37 – 67,57%
III Artur Lewandowski (Why Ducks) 23/38 – 60,53%
IV Paweł Boczoń (Dobczyce Goats) 29/44 – 65,91%

*Najskuteczniejszy za 3:
I Łukasz Kasperzec (HALdent) 17/39 – 43,59 %
II gr. A Grzegorz Mączka (C&C) 10/24 – 41,67 %
II gr. B Mateusz Strojek (Groove Street Ballerz) 21,46 – 45,65 %
III Marcin Kmiecik (Ball In) 9/21 – 42,86 %
IV Tyler Polomchak (Sylvamo Grizzlies) 28/75 – 37,33%

Asysty:
I Łukasz Kasperzec (HALdent) i Przemysław Stecko (Miasteczko) – 6,00 apg
II gr. A Michał Nowak (Skarżyski Basket) – 7,25 apg
II gr. B Damian Marcinowski (Shootout) – 5,88 apg
III Bartosz Falkowski (Biało-Czarni) – 7,50 apg
IV Krzysztof Ostafil (LeciKulka.pl) – 5,67 apg

Zbiórki:
I Maciej Maj (Navio Stokersi) – 13,90 rpg
II gr. A Arkadiusz Pawlus (Space Invaders) – 24,44 rpg
II gr. B Jarosław Tytar (Promile) – 13,38 rpg
III Hubert Ponicki (Apokalipsa) – 21,80 rpg
IV Grzegorz Opalski (Black Cliff Media UKS Liszki) – 23,00 rpg

Przechwyty:
I Mateusz Góralski (Łowcy TEC) - 3,33 spg
II gr. A Volodymyr Zhartun (Alpha Cats South) - 3,60 spg
II gr. B Michał Kamiński (Newleśniqi) - 3,50 spg
III Wojciech Głąb (Basen Camena Skawina) - 3,63 spg

IV Piotr Zawiślak (LeciKulka.pl) – 4,33

Bloki:
I Radosław Dziewa (Omida) – 2,78 bpg
II gr. A Arkadiusz Pawlus (Space Invaders) – 1,89 bpg
II gr. B Jarosław Tytar (Promile) – 2,63 bpg
III Hubert Ponicki (Apokalipsa) – 2,60 bpg
IV Paweł Rozenbajger (LeciKulka.pl) – 1,89 bpg
 

Król strzelców:
I Adam Pieczarkowski (Omida) – 23,29 ppg
II gr. A Jacek Krzaczek (SK Team) – 24,78 ppg
II gr. B Michał Kamiński (Newleśniqi) – 20,50 ppg
III Bartosz Mateuszuk (Młode Wilki 40+) – 28,67 ppg
IV Paweł Bergel (Dobczyce Goats)- 31,89 ppg

*Przy ustalaniu zwycięzców poszczególnych kategorii brano pod uwagę tylko zawodników z minimum pięcioma występami. Dodatkowo w kategoriach Najskuteczniejszy za 1, 2 i 3pkt, zawodnicy musieli oddać min 20 rzutów (za 1 i 3pkt) oraz 30 rzutów (za 2pkt).

* w przypadku remisu, decydują cyfry po przecinku