KRAKOWSKI NURT BASKETU AMATORSKIEGO

Największa w Polsce amatorska liga koszykówki!

Rozgrywki zawieszone do stycznia 2021!

Rozgrywki zawieszone do stycznia 2021!

Koleżanki i Koledzy,
Zarząd KNBA - po konsultacji z Kapitanami, podjął decyzję o dalszym wstrzymaniu rozgrywek do stycznia 2021 roku. Niestety ale wśród naszych drużyn wciąż są osoby chore czy przebywające na kwarantannie. Są także drużyny obawiające się gry, czy takie, które mają w swoich szeregach graczy z narzuconym przez pracodawcę nakazem ograniczenia kontaktów. Są wreszcie drużyny, które zawiesiły treningi. 

Wszystko to powoduje, że nie możemy wznowić rozgrywek w najbliższy weekend, skutkowałoby to serią odwołanych/przełożonych meczów. Oczywiście śledzimy codzienne komunikaty MZ i spadające liczby zakażeń. Wciąż jednak są one na tyle duże, że nie pozwalają nam myśleć o bezpiecznym zorganizowaniu ligi. Zdrowie Wasze, Waszych najbliższych, Sędziów oraz wszystkich osób funkcyjnych jest dla nasz absolutnie najważniejsze i mamy świadomość, że przy skali rozgrywek KNBA (800 graczy plus ok. 50 Sędziów) prawdopodobieństwo "trafienia" na osobę, która może przejść COVID-19 ciężko, jest bardzo wysokie.

Czujemy ogromną odpowiedzialność wynikającą z prowadzenia rozgrywek KNBA i liczymy, że do stycznia sytuacja poprawi się na tyle, że wrócimy do gry w weekend 16-17 stycznia 2021. I właśnie taki scenariusz proponujemy, a co za tym idzie, niebawem przedstawimy nowy terminarz dokończenia 41 sezonu na przełomie lutego/marca 2021.

Liczymy na Wasze zrozumienie oraz świadomość, że rywalizacja sportowa smakuje najlepiej, gdy wszyscy są na 100% zdrowi i obecni. Wierzymy, że emocje, na które przyjdzie nam jeszcze poczekać, wynagrodzą ten trudny czas. Dbajcie o siebie i bliskich!

Zarząd KNBA