KRAKOWSKI NURT BASKETU AMATORSKIEGO

Największa w Polsce amatorska liga koszykówki!

Zwycięzcy statystyk indywidualnych w 40 sezonie KNBA!

Zwycięzcy statystyk indywidualnych w 40 sezonie KNBA!

Poniżej lista zwycięzców statystyk indywidualnych w 40 sezonie KNBA! Nagrody wręczymy podczas Gali kończącej rozgrywki, która odbędzie się w sobotę 22 lutego 2020r. w klubie Prominent (ul. Kamienna 17). Start o godz. 20:00. Wcześniej, od 15:00, w hali PK (ul. Kamienna 17) SOBOTA GWIAZD KNBA! Serdecznie zapraszamy wszystkich Graczy, Trenerów, Kibiców i Przyjaciół KNBA! Po gali tradycyjna zabawa ;)

ZWYCIĘZCY STATYSTYK INDYWIDUALNYCH W 40 SEZONIE KNBA!

MVP I liga – Adrian Kapuściński - Hurricane – 6 x MVP
MVP II liga – Arkadiusz Pawlus – Space Invaders – 7 x MVP
MVP III liga – Łukasz Miłoś – Jednostka Paintballowa-ZANO – 6 x MVP
MVP IV liga – Marcin Chojnacki – Ball In  – 8 x MVP

MVP – zasady wyboru: są to osoby, które w trakcie całego sezonu najczęściej otrzymywały tytuł najlepszego zawodnika meczu (MVP), przyznawany po każdym spotkaniu przez sędziów stolikowych. W przypadku remisu, decyduje wyższa pozycja zespołu na koniec sezonu. W przypadku dwóch lub więcej zawodników z tej samej drużyny, decyduje dana drużyna.

*Najskuteczniejszy za 1:
I Łukasz Kasperzec (Splash) – 37/42 – 88,1%
II Hubert Fudala (Hatifnaty) – 29/37 – 78,38%
III Krzysztof Gruszczyk (ZGWS) – 23/27 – 85,19%
IV Paweł Cichostępski (Myśliwi) – 39/55 – 70,91

*Najskuteczniejszy za 2:
I Łukasz Kasperzec (Splash) – 32/46 – 69,57%
II Konrad Tyński (Janusze Basketu) – 24/31 - 77,42%
III Fryderyk Czepiel (Dobczyce Goats) – 101/158 – 63,92%
IV Michał Nowak (Skarżyski Basket) – 29/46 – 63,04%

*Najskuteczniejszy za 3:
I Jakub Dudek (Miasteczko) – 20/44 – 45,45%
II Mariusz Flaga (SnajC&Cerzy) – 21/43 – 48,84%
III Maciej Gruszczyk (Basysta) – 17/33 – 51,52%
IV Paulina Jeżewska (Green Win) – 12/25 – 48%

Asysty:
I Łukasz Kasperzec (Splash) – 5,50 apg
II Paweł Tabaka (Chłopaki Nie Skaczą) – 6,56 apg
III Marcin Pierzchała (Jednostka Paintballowa-ZANO) – 5,67 apg
IV Rafał Płaczek (Killer Bees) – 6,00 apg

Zbiórki:
I Michał Kaliński (Splash) – 13,88 rpg
II Arkadiusz Pawlus (Space Invaders) – 18,70 rpg
III Hubert Ponicki (Wilki Rabka) – 20,89 rpg
IV Jakub Miszkurka (Tire on Fire) – 16,89 rpg

Przechwyty:
I Mateusz Radoń (The Lost Boys) – 3,22 spg
II Konrad Pondo (Shootout) – 4,00 spg
III Marcin Łęcki (LeciKulka.pl) – 3,29 spg
IV Marcin Chojnacki (Ball In) – 4,33 spg

Bloki:
I Przemysław Ostrowski (Łowcy) – 2,12 bpg
II Mikołaj Szurlej (Chłopaki Nie Skaczą) – 2,56 bpg
III Paweł Czaja (Newleśniqi) – 4,50 bpg
IV Jakub Miszkurka (Tire on Fire) – 2,22 bpg

 

Król strzelców:
I Przemysław Ostrowski (Łowcy) – 22,00 ppg
II Nikodem Dąbrowski (Bulldogs Rising) – 30,38 ppg
III Łukasz Miłoś (Jednostka Paintballowa-ZANO) – 42,22 ppg
IV Michał Cieślik (Motorola) – 25,86 ppga

SPONSORAMI NAGRÓD DLA ZWYCIĘZCÓW KATEGORII STATYSTYCZNYCH SĄ
Sklep Koszykarza, Wydawnictwo SQN oraz Motorola!

*Przy ustalaniu zwycięzców poszczególnych kategorii brano pod uwagę tylko zawodników z minimum pięcioma występami. Dodatkowo w kategoriach Najskuteczniejszy za 1, 2 i 3pkt, zawodnicy musieli oddać min 20 rzutów (za 1 i 3pkt) oraz 30 rzutów (za 2pkt).

* w przypadku remisu, decydują cyfry po przecinku