KRAKOWSKI NURT BASKETU AMATORSKIEGO

Największa w Polsce amatorska liga koszykówki!

HURRICANE wracają na mistrzowski tron!

HURRICANE wracają na mistrzowski tron!

Po niesamowitej Rundzie Finałowej znamy już wszystkie rozstrzygnięcia 40 sezonu KNBA. Mistrzem ponownie - po czterech latach przerwy, HURRICANE, którzy w jednym z najlepszych finałów w historii ligi, wyszarpują zwycięstwo obrońcom z HALdent, wygrywając zaledwie dwoma punktami! MVP zostaje Adrian Kapuściński, który notuje linijkę na poziomie 22pkt, 11zb, 4bl i 4prz! Trzecie miejsce i brązowe medale dla Miasteczka, które wykorzystuje absencję Łukasza Kasperca i ogrywa pewnie Splash. 

Idąc chronologicznie - Mistrzostwo drugiej ligi zdobywają SnajC&Cerzy, nie dając żadnych szans zdekompletowanym Ranplastom. Już po pierwszej kwarcie, wygranej przez ekipę Patryka Zabawskiego 25:5 widać było, że niewiele w tym spotkaniu może się wydarzyć. Choć ambicji mistrzowi II ligi gr. B na pewno odmówić nie można. Trzeba pamiętać, że zastąpić takie nazwiska jak Bżykot czy Pyla łatwo nie jest.

Z kolei w meczach barażowych 1:1, czyli jeden triumf pierwszoligowców (The Lost Boys) i jeden drużyny aspirującej do elity (Shootout). Lost Boys'i pewnie ogrywają Przybylskich, których przez całe zawody trzymają na odległość +/- 10pkt (ostatecznie kończy się 13 pkt różnicy). Natomiast Shootout przechyla szalę na swoją korzyść dopiero w ostatniej kwarcie, choć robi to na tyle skutecznie, że nie ma mowy o newowej końcówce (+14).

Niebawem podsumowanie całego sezonu, a już dziś zapraszamy na SOBOTĘ GWIAZD KNBA i kończącą rozgrywki Galę w Prominencie (ul. Kamienna 17), które odbędą się 22 lutego 2020 r. Start od godz. 15:00! Serdecznie zapraszamy wszystkich Graczy, Trenerów, Kibiców i Przyjaciół KNBA!

AL