KRAKOWSKI NURT BASKETU AMATORSKIEGO

Największa w Polsce amatorska liga koszykówki!
Ostatnia prosta 40 sezonu - Terminarz!
Poniżej rozpiska ostatnich dwóch kolejek 40 sezonu! Prosimy o weryfikację, czy nie wkradł się żaden błąd. Widzimy się w najbliższe dwie niedziele! Czujcie się zaproszeni! WSZYSCY :)
FINISZ 40 SEZONU!
Szanowni, poniżej terminarz X kolejki i Rundy Finałowej - obie rozegramy w niedziele! Wierzymy, że czeka nas mnóstwo emocji i solidnego basketu! Apelujemy o wysoką frekwencje i nie poddawanie meczów walkowerem, co w ubiegłych latach kilkukrotnie się zdarzało. Przed nami IX - ostatnia kolejka sezonu regularnego, która jest zarazem ostatnią pełną kolejką 40 sezonu, po której większość kart zostanie odkryta. Do zobaczenia w weekend w hali AGH.
Komentarz do Listu Otwartego do KNBA.
W ostatnim czasie w sieci pojawiło się kilka postów, które w jednoznaczny sposób wskazywały na obniżenie jakości organizacji ligi, a ich autorzy bardzo krytycznie oceniali pracę zarówno Sędziów stolikowych jak i placowych. Pragniemy poinformować, że nigdy nie pozostajemy obojętni wobec podobnych zgłoszeń, i dokładnie tak samo postępujemy obecnie. Jesteśmy w kontakcie z osobami, które wystosowały „List Otwarty do KNBA” i dogrywamy temat wspólnego spotkania.
Terminarz kolejek IV-IX!
Poniżej dokładny terminarz kolejek IV-IX - mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu ;) Prosimy o sprawdzenie, czy nie wkradł się żaden błąd i ewentualne zgłoszenia, gdyby tak było. Przypominamy również, że kolejki X i XI (Runda Finałowa) zostaną rozegrane 25/26 stycznia 2020 oraz 1/2 lutego 2020.
Terminarz II i III kolejki 40 sezonu KNBA!
Poniżej terminarz dwóch najbliższych kolejek - II i III. Próśb było całe mnóstwo i jak zwykle staraliśmy się uwzględnić wszystkie, jednak nie zawsze się udawało. Terminarz reszty sezonu ukaże się w przerwie między III i IV kolejką. Jak zwykle prosimy - sprawdźcie, czy nigdzie nie wkradł się żaden błąd. Dzięki!
Grupy 40 sezonu rozlosowane! Startujemy w najbliższy weekend!
Po ponad trzech miesiącach wakacji wracamy do gry! W jubileuszowym 40 sezonie KNBA wystąpi okrągłe 70 drużyn, czyli dokładnie po 10 w każdej grupie. Oznacza to pełne dziewięć kolejek sezonu regularnego oraz dziesiątą i jedenastą dla najlepszych. Poniżej podział na grupy oraz terminarz I kolejki.
Komentarz Prezesa KNBA Witolda Mateuszuka do podwyżki wpisowego.
W odpowiedzi na pytania, które do nas spływały po ogłoszeniu startu zgłoszeń z podwyższonym wpisowym publikujemy obiecany komentarz Prezesa KNBA. Wierzymy, że wyjaśni on sytuację oraz zachęci do zaangażowanie się w działalność ligi.
40 sezon KNBA - ZGŁOSZENIA!
Startujemy ze zgłoszeniami do 40-stego, jubileuszowego sezonu KNBA! Poniżej szczegóły i dokumenty do pobrania. Zmianie ulega wpisowe - w I lidze - 3000zł brutto, w pozostałych ligach (II-IV) 2700zł brutto. Gramy wciąż w hali AGH przy ulicy Piastowskiej 26A, a mecze rozgrywamy tylko w weekendy tj. soboty i niedzielę w godz. 8:00-20:00.
40 sezon KNBA - informacje organizacyjne!
Przed nami 40, jubileuszowy sezon KNBA! Zanim ruszymy ze zgłoszeniami kilka dat i informacji organizacyjnych. Najważniejsza - startujemy w weekend 12-13 października 2019, oczywiście w hali AGH przy ul. Piastowskiej 26A.
Zwycięzcy statystyk indywidualnych za 39 sezon!
Poniżej najlepsi z najlepszych w poszczególnych kategoriach statystycznych w 39 sezonie KNBA! Największymi wygranymi są bez wątpienia Łukasz Kasperzec (Splash) oraz Nikodem Dąbrowski (Bulldogs Rising)! Coach K zgarnia aż pięć statuetek, w tym te najważniejsze - MVP i najlepszy strzelec I ligi! Z kolei Nikoś wygrywa w trzech kategoriach - m.in. także MVP i najlepszego strzelca! Nagrody wręczymy w sobotę 29 czerwca 2019 o godz. 18:00 podczas Pikniku na 20-lecie KNBA! Serdecznie zapraszamy!
PIKNIK na 20-lecie KNBA w sobotę 29 czerwca 2019!
Serdecznie zapraszamy na PIKNIK z okazji 20-lecia KNBA, połączony z zakończenie 39 sezonu! Impreza odbędzie się w przyszłą sobotę 29 czerwca 2019 od godz. 15:00 w Modlniczce!
HALdent broni mistrzostwa! Miasteczko z brązowymi medalami!
Runda finałowa kończąca 39 sezon KNBA była fantastycznym zwieńczeniem całych rozgrywek. HALdent ponownie to zrobił i drugi raz z rzędu Dentyści cieszą się ze złota. Ogromne brawa także dla Łowców, którzy po ciężkim i naznaczonym szeregiem kontuzji sezonie sięgają po srebrne medale. Na najniższym stopniu podium multimedaliści z Miasteczka, którzy wydzierają brązowe krążki Splashom.
HALdent z Łowcami w Wielkim Finale 39 sezonu KNBA!
Po 10 weekendach rywalizacji, wiemy już, że w Wielkim Finale 39 sezonu wystąpi broniący tytułu HALdent oraz multimedaliści KNBA - Łowcy! Serdecznie zapraszamy do hali AGH (ul. Piastowska 26A) już od godz. 9:00 - na start dwa baraże o I ligę! Poniżej dokładny terminarz! Świętujmy razem!
FINISZ 39 SEZONU!
Przed nami najważniejsze mecze 39 sezonu KNBA! Po dziewięciu weekendach, wiemy już które drużyny spadły z lig 1-3, które na pewno awansowały do lig 1-3, oraz kto zagra w barażach i w dwóch meczach o baraż do I ligi. Przed nami ostatnie dwa weekendy 39 sezonu, oraz gala na zakończenie rozgrywek połączona z Wielkim Piknikiem z okazji 20-lecia KNBA! Ten już w sobotę 29 czerwca 2019 w Modlniczce! Czujcie się zaproszeni! A póki co... czeka nas jeszcze sporo grania!
Zmiana w VIII kolejce I ligi!
UWAGA! W związku z poddaniem meczu CNS - Łowcy RSEstates Kraków przez Chłopaki Nie Skaczą (kontuzje + AMPy) przesuwamy z godz. 14:00 na 11:00 spotkanie Kartel Kazimierza D-Ryja vs @Stokersi! Prosimy jednocześnie wszystkie ekipy o wcześniejsze informowanie o ewentualnym poddaniu meczu!
UWAGA! Zmiana w VII kolejce!
UWAGA! Dwa ogłoszenia przed VII kolejką 39 sezonu KNBA: 1. Niedzielny mecz Heineken vs Loooźna Ekipa zostaje na prośbę Kapitana Ekipy i za zgodą Kapitana "Piwoszy" przełożony na wtorek 28 maja 2019, godz. 21:00 (Mała Arena). 2. W związku z tym liga przesuwa dwa niedzielne mecze (19 maja 2019) na: Sektor B 15:30 We Got Game - UKS Liszki (zmiana z 17:00) 17:00 Yellow Pigs - Space Invaders (zmiana z 18:30)