Ostatnie wyniki

Nadchodzące mecze

fb

Historia KNBA

Krakowski Nurt Basketu Amatorskiego jako organizacja zrzeszająca amatorów aktywnego uprawiania sportu rozpoczęła swoją pierwszą edycję 12-go listopada 1999 roku.

Przez kolejne lata zmieniał się system rozgrywek KNBA, przybywało drużyn i zawodników. Zmieniała się również i strona knba.krakow.pl. W lata 1999-2004 stronę prowadził Paweł Machowski, 2004-2008 Jacek Klimczyk, 2008-2012 firma ITCOM.


1999-2004

2004-2008

Podsumowanie XVIII edycji KNBA:

Podsumowanie XIX edycji KNBA:

Podsumowanie XX edycji KNBA:

Mistrzostwa Polski w Koszykówce Amatorskiej
Mistrzostwa Małopolski w Koszykówce Amatorskiej

Zapraszamy na Mistrzostwa Polski w Koszykówce Amatorskiej
15-18 lipiec 2010

Więcej informacji tutaj.
Szczegółowy program imprezy
Relacja imprezy tutaj.
Wyniki meczy tutaj.

Zapraszamy na Mistrzostwa Małopolski w Koszykówce Amatorskiej
10-11 lipiec 2010

Więcej informacji tutaj.
Relacja imprezy tutaj.

Podsumowanie XXI edycji KNBA:

Podsumowanie XXII edycji KNBA:

W XXII edycji zespoły zajęły następujące miejsca:

I liga
 
II liga, grupa A
 
II liga, grupa B
 
III liga, grupa A
 
III liga, grupa B
 1 Łowcy  1

PK Chaos

 1

NWCSD

 1 Publiczność Szaleje  1 Kretes
2 Miasteczko 2 DMR Team 2 Shoot-Out 2 Hutah Jazz 2 GL Team
3 D2M Beavers 3 Sharks 3 Złe Towarzystwo 3 NH Chlory 3 Myśliwi
4 Ranplast 4 Brak2sensu 4 Cravs 4 Klocki 4 Medycy
5 AZS AGH 5 ZGWS Kraków 5 PKS Albert Myślenice 5 Leśne Dziadki 5 Fast Break
6 Nigasy 6 Dobczyce Team 6 ITCOM Wolbrom 6 Młoty 6 The Lost Boys
 7-8 Odlewnictwo
Wild Cats
7 Dunkin' Donuts 7 Luźna Ekipa 7 HD Ready 7 KKSG Jedność
   8 Yellow Pigs  8 KS Albertus

          awans do wyższej ligi
          spadek do niższej ligi

Podsumowanie XXIII edycji KNBA:

W XXIII edycji zespoły zajęły następujące miejsca:

I liga
 
II liga
 
III liga
 1 Łowcy  1

Snajperzy

 1

KS Albertus

2 Ranplast
 2 Hurricane Eagles
 2 Ministerstwo Obrony
3 AZS AGH
3-4 Publiczność Szaleje
3-4 Fast Break
4 Miasteczko
3-4 Cavs
 3-4 Myśliwi
5-6 D2M Beavers
5-6 Odlewnictwo
5-6 Klocki
5-6 Nigasy 5-6 Sharks
5-6 Leśne Dziadki
 7 NWCSD
7-8 ZGWS
7-8 Yellow Pigs
 8 PSB Sufigs   7-8 Shoot-Out
7-8 NH Chlory
9-10 PKS Albert Myślenice 9 Mur
9-10 Złe Towarzystwo 10 The Lost Boys
11-12 GL Team 11 HD Ready
11-12 Kretes 12 Stalówka
13-14 Dobczyce Team 13 Aniwaks
13-14 ITCOM Wolbrom 14 VTeam
15-16 Wild Cats 15 Double Blast
15-16 Luźna Ekipa 16 Ericpol Old Stars

          awans do wyższej ligi
          spadek do niższej ligi

Podsumowanie XXIV edycji KNBA:

I liga
 
II liga, grupa A
 
II liga, grupa B
 
III liga, grupa A
 
III liga, grupa B
1 Miasteczko 1 Odlewnictwo 1 Wap Dent 1 Huta Jazz 1 Wykolejona Cafe
2 Nigasy 2 Publiczność Szaleje 2 Dzięki, Cześć 2 The Lost Boys 2 Nie Wiesz Co Się Dzieje
3 Snajperzy Centrum Papieru 3-4 PSB Sufigs 3-4 Shoot-Out 3 Klocki 3 Yellow Pigs
4 Ranplast 3-4 KS Albertus 3-4 PKS Albert Myślenice 4 C&C 4 Fast Break
5-6 Cravs 5-6 Dobczyce Team 5-6 Sharks 5 NH Chlory 5 Wirtuozi Basketu
5-6 Łowcy 5-6 Złe Towarzystwo 5-6 Hurricane 6 Wild Cats 6 Kraków Hussars
7-8 AZS AGH 7-8 ZGWS Kraków 7-8 GL Team 7 Tilo 7 HD Ready
7-8 D2M Beavers   7-8 Myśliwi 7-8 Kretes 8 Jabberwockys 8 CKIS Skawina-Camena
  9 Double Blast 9 Basket Prokocim
        10 Ericpol Old Stars 10 Old School Myślenice

          awans do wyższej ligi
          spadek do niższej ligi

Organizator:Partnerzy: